Hakkımızda

Sigorta Brokeri; sigorta şirketlerini temsil eden diğer aracıların aksine, temsil etmekte olduğu sigorta şirketinin ürünleri ile kısıtlı olmayıp, tamamen müşteriye özel sigorta programları hazırlayıp, bunların sigorta şirketleri tarafından yürütülmesini sağlar.

Sigorta brokerliği uzmanlık ve güçlü mali yapı gerektirir, bağımsızdır. Sigorta brokerleri, istedikleri sayıda sigorta şirketiyle, gerekli gördükleri takdirde tüm sigorta şirketleriyle de çalışabilir.

Sigorta brokerleri, TC başbakanlık hazine müsteşarlığı teftiş kurulu tarafından denetlenir.

Alesta Global Sigorta Brokerliği; Müşteri memnuniyetini ilk sıraya alan, sektörün kendi alanlarında uzun yıllar deneyimli profesyonel, işini tutkuyla yapan, motivasyonu yüksek, çözüm odaklı, etkin bir yapı ile iş ortaklarımıza bu uzmanlık ve deneyimlerimizle birincil temas noktasında kapsamlı, kaliteli hizmet verme amacıyla kurulmuş ve sürdürülebilir bir büyüme ile sektörde süreklilik sağlamaktadır.

Sigorta acentesi ve brokerliği arasındaki fark;
Sigorta acentesi temsil ettiği sigorta firmasının çıkar ve ihtiyaçlarını korumaya mecburken, brokerin tek amacı sizin çıkarlarınızı maksimum derecede korumaya çalışmaktır.

Brokeriniz pazarda hali hazırda var olan tüm poliçeleri incelediği gibi, gerekli gördüğü durumlarda ihtiyaçlarınıza özel teminatları ekleyebilir, hatta sizin için özel çözümler ve ürünler de yaratabilir.

Vizyon&Misyon

Vizyon: Sigorta sektöründe saygın, köklü, güvenilir, yenilikçi şirket olarak faaliyet göstermek ve tecrübelerimizle teknolojiyi birleştirerek müşterilerimizle birlikte büyümek.

Misyon: Profesyonel yönetim ve hizmet anlayışımızı en etkin şekilde kullanıp müşterilerimizin sigorta gereksinimlerini sağlayarak müşteri ve çalışan memnuniyeti devamlı kılmak.

Sektör standartlarının arttırılmasını ve sigorta bilincinin geliştirilmesine katkıda bulunmak,

Size Yardımcı Olalım?

Sigortalar hakkında merak ettiğiniz her şey için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bundan yirmi yıl sonra, yapamadığınız şeylerden çok yaptığınız şeylerden pişman olacaksınız. O yüzden, prangalarınızdan kurtulun. Güvenli limanlardan uzaklaşın. Yelkenlerinizi fırsat rüzgarlarıyla doldurun. Araştırın. Hayal kurun. Keşfedin.

placeholder
Mark Twain
Yazar, Öğretmen

Bizimle İletişime Geçin